PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30571}

Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Harry Potter and the Sorcerer's Stone
7,5 436 571
ocen
7,5 10 1 436571
6,8 34
oceny krytyków
Harry Potter i Kamień Filozoficzny
powrót do forum filmu Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Po co ta cała szopka z wrzucaniem kafla do tego koła skoro i tak złapanie tej najmnijeszej kulki kończy sie zwycięstwem tej drużyny która ją złapie. Czytałem tylko pierwszą część ksiżaki i widziałem trzy filmy - i jakoś nie załapałem sensu tego sportu - pani Rowling chyba coś nie bardzo wymyśliła tą gre... ale może czegoś nie wiem - prosze o wytłumaczenie jak ktoś je zna

Coyotman

No mylisz się :). W czarze ognia, podczas turnieju i finału Irlandia-Bułgaria (chyba) Krum złapał "najmniejszą kulkę" a Bułgaria i tak mecz przegrała. Złapanie znicza kończy grę i daje 150 punktów, ale nie gwarantuje zwycięstwa. Punkty można zdobywać również poprzez wrzucanie kafla do pętli, co daje 10 pkt. Jeżeli są jakieś nieścisłości to wybaczcie, ale mówię tak jak to pamiętam.

Mój pierwszy post, witam :)

ocenił(a) film na 7
gregoteq

wiem o tym. Ale sam pomyśl jest to dosć mało logiczne. Każdy chyba umie liczyć i wie kiedy złapanie zniacza sie nie opłaca - czyli jeżeli jakaś drużyna przegrywa więcej niż 150 pkt - to bardziej sie jej opłaca prtzeszkadzanie w łapaniu znicza przeciwnikowi i liczenie na nadrobienie pkt przez drużyne niż złapaniu go i w ten sposób skazanie drużyny na porażke.

Ogólnie rzecz biorąc można to było lepiej wykombinować - np ograniczyć mecz czasowo jak u mugoli:P trafinie kaflem to 10 pkt a złapanie znicza to np 50 - i tyle.

Takie zasady jakie są bardzo dziwne i wręcz nielogiczne - niepotrzebne kombinnowanie... które skłania do niepotrzebnych interpretacji... Widac że zasdy wymyśliła kobieta:D (bez urazy)

Coyotman

Jest dużo racji w tym co piszesz, ;D Ale w książce było to jako tako tłumaczone, ktoś wspominał o meczu który trwał kilkanaście dni lub tygodni, a w finale pucharu świata między Bułgarią a Irlandią dominacja Bułgarów była tak miażdżąca, że złapanie znicza była swojego rodzaju ratowaniem honoru, tak ja to widzę ;D

ocenił(a) film na 8
Coyotman

Oczywiscie ze to bezens. Najprostszym rozwiązaniem bylaby zasada ze gra sie do 150pk oraz znicz jest warty 150pkt. Wtedy wiadomo ze przy kazdym wyniku zlapanie znicza konczy mecz. A do ogolnej klasyfikacji i tak moznaby dopisywac wszystkie zdobyte punkty. Zlapales znicz a mieliscie zero to dostajecie punkty za wygrana oraz 150pkt do klasyfikacji. Zlapales znicz jak.mieliscie 140pkt to dostajecie pkt za wygrana i 290 pkt za mecz. Czyli cos jak w pilce noznej : 3pkt za wygrana i punkty tak jak gole... jakby 2 ekipy na koniec mialy np tyle samo pkt z wygranych to wygrywa ta ktora ma wiecej pkt meczowych

ocenił(a) film na 10
Coyotman

http://pl.wikipedia.org/wiki/Quidditch I wszystko jasne

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones