PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30571}

Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Harry Potter and the Sorcerer's Stone
7,5 436 772
oceny
7,5 10 1 436772
6,8 35
ocen krytyków
Harry Potter i Kamień Filozoficzny
powrót do forum filmu Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Części od najlepszej do najgorszej:
1.Insygnia Śmierci Część 1
2.Zakon Feniksa
3.Kamień Filozoficzny
4.Czara Ognia
5.Komnata Tajemnic
6.Więzień Azkabanu
7.Insygnia Śmierci Część 2
8.Książę Półkrwi

Proszę odpowiadać, gdyby ktoś przewidywał zmiany w rankingu lub się ze mną nie zgadzał.

ocenił(a) film na 8
kacper990

1.Insygnia Śmierci Część 1
2.Czara Ognia
3.Insygnia Śmierci Część 2
4.Książę Półkrwi
5.Zakon Feniksa
6.Kamień Filozoficzny
7.Więzień Azkabanu
8.Komnata Tajemnic

tynarus120

1.Zakon Feniksa
2. Więzień Azkabanu
3.Insygnia Śmierci Część 1
4.Insygnia Śmierci Część 2
5.Czara Ognia
6.Książę Półkrwi
7.Kamień Filozoficzny
8.Komnata Tajemnic

kacper990

Insygnia na pierwszym miejscu? Przecież to nudne i meczące jak flaki z olejem.

ocenił(a) film na 7
Guldurs

Zależy, co kto lubi. Mi tam pierwsza część "Insygniów Śmierci" się bardzo podobała. Twoja opinia powinna dotyczyć drugiej części.

ocenił(a) film na 10
kacper990

1. Książę Półkrwi
2. Komnata Tajemnic
3. Insygnia Śmierci 1
4. Kamień Filozoficzny
5. Czara Ognia
6. Więzień Azkabanu
7. Insygnia Śmierci 2

ocenił(a) film na 10
SasuPotter

8. Książę Półkrwi

ocenił(a) film na 10
SasuPotter

ja sie raczej dziwie, ze komnata na takiej wysokiej pozycji xd moim zdaniem najgorsza czesc :p

ocenił(a) film na 10
elciasek4

ahahah, wiele osób mi się dziwi że lubię KT ale po prostu pamiętam jakie wrażenie na mnie zrobiła ta część w kinie :) ah, kiedy to było :D

ocenił(a) film na 10
SasuPotter

mhm :D:D

ocenił(a) film na 7
elciasek4

" Komnata Tajemnic " wcale nie jest taka zła.

ocenił(a) film na 10
kacper990

zla nie, ale juz mi sie znudzila ;d tyle razy ja puszczali w tv :p wiecej nawet niz kamien filozoficzny, wiec juz sie przejadlo ;d

ocenił(a) film na 7
elciasek4

Moim zdaniem jeśli komuś podoba się jakiś film, to nie może mu się przejeść. Przynajmniej tak jest w moim przypadku.

ocenił(a) film na 10
kacper990

no wiesz, jak ogladalam to 15 razy to samo tak wyszlo ;d ale i tak kocham HP takze, ogladac bede zawsze ! :P

ocenił(a) film na 7
elciasek4

Ja też kocham HP!

ocenił(a) film na 10
kacper990

wiadomo :)

ocenił(a) film na 7
elciasek4

No właśnie!

ocenił(a) film na 10
elciasek4

Ja kocham wszystkie filmy tak samo. :)

ocenił(a) film na 7
Guldurs

popieram - też się wymęczyłam na Insygniach. NUDA

1. Więzień Azkabanu
2. Czara ognia
3. komnata tajemnic
4. Kamień filozoficzny
5. Książę Półkrwi
6 Insygnia śmierci cz. 2
7. Zakon feniksa
8. Insygnia śmierci cz. 1

Napoleon.V

O, popieram.
Chociaż zamieniłabym numer 6 z numerem 8.

ocenił(a) film na 8
kacper990

Dla mnie tylko Komnata Tajemnic w miarę wiernie odwzorowuję książkę. Znając książki prawie na pamięć ciężko ocenić obiektywnie film. Ogólnie filmy dobre, ale nawet w jednej setnej nie dorównują książką :)

ocenił(a) film na 7
Algiz

Właśnie " Komnata Tajemnic " słabo odwzorowuje książkę. Dużo wierniejszy jest, np. " Kamień Filozoficzny ".

ocenił(a) film na 8
kacper990

No widzisz, a dla mnie Kamień Filozoficzny kompletnie nie zgadza się z fabułą książki, zwłaszcza początek i koniec filmu, no i akcja z Norbertem też. Ale najbardziej spierniczona jest chyba trójka.

ocenił(a) film na 7
Algiz

Najbardziej niezgodny z książką jest, moim zdaniem, " Zakon Feniksa ".

ocenił(a) film na 8
kacper990

Dla mnie wszystkie są niezgodne, przy takich powieściach ciężko choć w połowie wiernie odwzorować fabułę, ale w trójce były strasznie głupie zabiegi, typu wejście do pokoju wspólnego gryfonów na głównym korytarzu. Chyba najlepiej nie porównywać filmów do książek i traktować je jako taki dodatkowy smaczek :)

A Zakon Feniksa może temu jest taki nie zgodny, bo ten tom jest najobszerniejszy. Swoją drogą, ciekawe czemu jego ekranizacji nie podzielili na 2 części, tak jak Insygnii Śmierci, które są szczuplejsze.

ocenił(a) film na 8
Algiz

Pieniądze.

ocenił(a) film na 8
kacper990

Bo w Harry Potter i Komnata Tajemnic zostały ważne sceny usunięte. Te sceny masz na yt ja ściągłem wersję rozszerzoną Harry Potter i Komnata Tajemnic, i odrazu mam inne spojrzenie na film. Co prawda po angielsku ale fajnie i przyjemnie, się oglądało. Oczywiście wersję reżyserską Harry Potter i Komnata Tajemnic, mam te sceny co są na yt. Komnata Tajemnic jest najbardziej wierna książce moim zdaniem.

ocenił(a) film na 8
kacper990

U mnie to wygląda tak:

1. Więzień Azkabanu
2. Czara Ognia
3. Insygnia Śmierci Część 1
4. Zakon Feniksa
5. Książę Półkrwi
6. Insygnia Śmierci Część 2
7. Komnata Tajemnic
8. Kamień Filozoficzny

ocenił(a) film na 8
kacper990

1. Insygnia Śmierci Część 2
2. Więzień Azkabanu
3. Zakon Feniksa
4. Czara Ognia
5. Komnata Tajemnic
6. Kamień Filozoficzny
7. Insygnia Śmierci Część 1
8. Książę Półkrwi

ocenił(a) film na 9
killer_77

Insygnia wydają się być najlepsze bo są mroczne i takie "na poważnie" , ale dla nastolatków najlepszy wydaje się być być Kamień .. w którym poznajemy Harry'ego i jego moce oraz razem wkraczamy w świat magii.

kacper990

1. Harry Potter i Kamień Filozoficzny - 7/10
2. Harry Potter i więzień Azkabanu - 7/10
3. Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II - 6,5/10
4. Harry Potter i Komnata Tajemnic - 6/10
5. Harry Potter i Książę Półkrwi - 6/10
6. Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I - 6/10
7. Harry Potter i Czara Ognia - 5,5/10
8. Harry Potter i Zakon Feniksa - 5/10

ocenił(a) film na 7
Camil

Dlaczego wszystkie części u Ciebie mają oceny między 5 a 7? Ja uważam, że względem niektórych części to zdecydowanie za mało.

ocenił(a) film na 9
kacper990

1. Kamień Filozoficzny 9/10
2. Więzień Azkabanu 8/10
3. Komnata Tajemnic 8/10
4. Insygnia Śmierci część I 6/10
5. Insygnia Śmierci część II 5/10
6. Czara Ognia 5/10
7. Książę Półkrwi 4/10
8. Zakon Feniksa 3/10

ocenił(a) film na 6
kacper990

Najlepsza część to bez wątpienia "Więzień Azkabanu" - genialny klimat, szkoda, że Cuarón nie reżyserował kolejnych części. Najgorsza była "Czara Ognia"

LavenHart

1. Więzień Azkabanu i Książę Półkrwi
2. Insygnia Śmierci I
3. Insygnia Śmierci II
4. Komnata Tajemnic
5. Kamień Filozoficzny
6. Czara Ognia
7.Zakon Feniksa

ocenił(a) film na 7
Natalis11

To Twoja sprawa, ale masz jakiś dziwny gust, skoro "Książę Polkrwi" jest u Ciebie na pierwszym miejscu.

kacper990

Gusta są różne. Dziwactwa mi nie zarzucaj każdy ma jakieś. Moim jest Książę. Kocham kocham kocham.

ocenił(a) film na 7
Natalis11

Otóż to.

ocenił(a) film na 7
kacper990

1.Więzień Azkabanu 2.Insygnia Śmierci cz 2 3.Insygnia Śmierci cz 1 4.Czara Ognia 5.Kamień Filozoficzny .6. Zakon Feniksa 7.Komnata Tajemnic.8.Książe Półkrwi

ocenił(a) film na 8
kacper990

Harry potter i Kamień filozoficzny- 8/10 bo ta część jest chyba najbardziej wierna książce wraz z następną, jest klimat, jest magia. Jest naprawdę niesamowicie.

Harry Potter i Komnata Tajemnic - 8/10 - Gilderoy perfidnie wyrwany z książki, dokładnie tak go sobie wyobrażałam, denerwujące było jednak to, że Hermiona zaczęła abierać kwestie Ronowi.

Harry Potter i Więzeń Azkabanu- 7/10 już idzie w dół, zaczęli wycinać istotne detale a w zamian poświęcali uwagę naprawde głupim rzeczom jak np. Stanowczo za długo drzwi Hogwartu były zamykane, mogli darować sobie tą scenę. Ponadto nie spodobał mi się Lupin i Black, oraz to, że Potter i reszta paradowali w mugolskich ciuchach. Hermiona już siebie nie przypominała.

Harry Potter i Czara ognia- 6/10 - za to, że nie pokazali Mistrzostw Świata w Quidditchu, to było największe rozczarowanie. Ksiażka została masakrycznie okrojona, i skupiano się na głupich nieistotnych romansach (o tak by było zabawniej) , a więcej powinno być poświęcone tym wszystkim wątkom o Crouchu.

Harry Potter i Zakon Fenika- 5/10 - Książka najgrubsza, film najkrótszy- to chyba powinno mówić samo za siebie. Normalnie powinnam byla dać 3, ale że to jest film, a film jako film dobrze się oglądało, to dalam 5. Luna była świetnei dobrana, ale cholera, takiego potraktowania książki wybaczyć nie mogłam.

Harry Potter i Książę PółKrwi- 4/10 - Totalna klęska i gwałt na książce, film bardziej przypominał ten dedykowany nastolatkom o miłości w czasach licealnych, i jeszcze spalenie Nory, które nie dość, że nie było zgodne z oryginalną fabułą, to było totalnie z czapy wyrwane.

Harry Potter i Insygnia Śmierci cz1- 7/10 za to, że jest znowu blisko książki, ale to nie to samo, znowu Hermiona zabiera całą chwałę i Potterowi i Weasleyowi. To trochę denerwujące, bo w książce każdy miał swoje momenty.

Harry Potter i insygnia Śmierci cz 2 7/10 - przesadzony pojedynek z Voldemortem, znowu to Hermiona wpda na pomysł by użyć smoka- a nie Harry, Bardzo mnie wkurza, że to jej są przypisywane zasługi innych bohaterów. i budzi to niesmak, przy niej Harry i Ron to takie obiboki co sie wokół niej kręcą.

Wychodzi, że najlepsze są 2 pierwsze, bo reszta sporo straciła na tym magicznym uroku. Za bardzo kombinowali by upoważnić serię o Potterze i wyszło nijako.

ocenił(a) film na 8
Moai

Świetna, recenzja, z tym, że moim zdaniem Komnata jest lepsza i wierniejsza książce niż Kamień. Mnie od początku serii filmów wkurzała postać Harry'ego, Daniel nijak nie przypomina mojego Harry'ego z wyobrażeń, tylko się irytowałam: włosy złe - za mało rozczochrane i jakieś brązowe a nie czarne, okulary zdecydowanie za małe, a oczy to już kompletna porażka, jak może być Harry Potter z niebieskimi oczami :)

ocenił(a) film na 8
Algiz

Harry Powinien mieć zielone oczy, było to nagminnie przypominane w książce, ale w drugiej części bardzo przypominał mi Pottera jakiego ja sobie wyobrażałam. I no dlatego przy pierwszym filmie napisałam, że 'chyba' najwierniejszy jest. Ale fakt, obie pierwsze miały klimat, potem za bardzo kombinowali.

ocenił(a) film na 8
Algiz

I Mimo, że Rupert to super aktor, to kompletnie się mija z moim wyobrażeniem Rona (http://raaga-june.deviantart.com/art/Ron-Weasley-155296413 - kiedyś sobie narysowałam ).
:P

ocenił(a) film na 7
Moai

Owszem, pierwsze dwie są niezwykle wypełnione atmosferą magiczną, ale i tak dla mnie najlepsze są Insygnia Śmierci: Część 1. Nie zgadzam się też co do "Księcia Półkrwi". Ja mu dałem 1/10. Tam pomylono gatunki, zamiast fantasty była komedia romantyczna.

ocenił(a) film na 8
kacper990

Mnie za bardzo Hermiona jednak przeszkadzała, miałam żal do scenarzystów, że tak po macoszemu potraktowali poboczne postacie, oraz no nie wiem. Niby niedawno obejrzałam obie ostatnie dwa filmy, ale tak jakoś nie przemawiają do mnie tak mocno jak pierwsze dwa, które starały się naprawdę nadążyć za klimatami i fabułą książki. Ale to tylko moja opinia, nie twierdze, że jest jedynie słuszna ;)

ocenił(a) film na 8
kacper990

Harry Potter i Książę Półkrwi to klapa filmowa z całej sagi filmowej Harry Potter, obiektywnie to moja ulubiona książka. A pominięcie tak ważnych wspomnień o Tomie Ridllu, na podstawie których Harry Potter szukał Insygniów, nigdy Yatesowi nie wybaczę. Insygnia zwłaszcza pierwsza część Insygni straciły krztę sensu. Ale według mnie są najlepsze, chociaż najlepszą z filmowej sagi Harry Potter uważam Harry Potter i Komnata Tajemnic.

ps. słyszałeś o spin ofie z Harry Potter? Yates jest reżyserem a scenariusz pisze Rowling pierwsza część ma być w 2016 roku w listopadzie.

Nazwa filmu to Fantastyczne Zwierzęta i Jak je znależć

ps 2. miło że są tu fani Harry Potter :)

Moai

Prawie takie same zdanie mam.Choć u mnie troszkę z czystej sympatii dałem o 1 wyżej w przypadku HP 5 i 6. Jak oni mogli tak zepsuć te części.

ocenił(a) film na 8
Moai

zgadzam się z tobą świetna recenzja ale z jednym się nie zgodzę. Mnie Hermiona, troszeczkę wkurzała w Kamieniu Filozoficznym, aż w Harry Potter i Komnata Tajemnic zauroczyłem się nią w filmie od zakonu feniksa, do dziś jestem w niej zakochany. Obejrzyj sobie rozszerzoną wersję Harry Potter i Komnata Tajemnic, tam Ron ma świetne sceny i kwestie, zresztą sceny te masz na yt, nie słusznie zostały pominięte w wersji kinowej :)

ocenił(a) film na 10
kacper990

1. Harry Potter i Czara Ognia
2. Harry Potter i Komnata Tajemnic
3. Harry Potter i Więzień Azkabanu
4. Harry Potter i Kamień Filozoficzny
5. Harry Potter i Książę Półkrwi
6. Harry Potter i Zakon Feniksa
7. Harry Potter i Insygnia Śmierci część II
8. Harry Potter i Insygnia Śmierci część I

kacper990

1. HP i Insygnia Śmierci cz. 2
2. HP i Czara Ognia
3. HP i Książę Półkrwi
4. HP i Insygnia Śmierci cz. 1
5. HP i Więzień Azkabanu
6. HP i Kamień Filozoficzny
7.HP i Zakon Feniksa
8. HP i Komnata Tajemnic

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones