PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30571}

Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Harry Potter and the Sorcerer's Stone
7,5 436 859
ocen
7,5 10 1 436859
6,8 35
ocen krytyków
Harry Potter i Kamień Filozoficzny
powrót do forum filmu Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Nie dałem rady

ocenił(a) film na 1

Przez kilka dni próbowałem i ugrzązłem gdzieś w środku. Film jest robiony/targetowany w 10 letniego widza tak jak tolkieny czy marvele-disneje. Jeśli chodzi o elementy fantasy to nic nowego tu nie ma, tak jak tolkien kiedyś przepisywał od innych, tak ona też bierze pomysły od innych - czarodzieje, miotły, różdżki, trolle, niewidzialny płaszcz... itd.

dubbelvla

W końcu ktoś z moimi ooglądami na temat Harrego, Tolkiena i Marvela. Jezu, jak ja nienawidzę fantazy

ocenił(a) film na 1
Miki1985_filmaniak

bo tolkien, harry potter, marvel to wszystko nie jest fantasy, komercja pomieszała nurty, ludzie od biznesu, którzy z fantasy nie mają nic wspólnego, dokleili łatkę/nazwę "fantasy" do popularnych filmów dla dzieci i młodzieży, które nie są fantasy, sprzedają zwykłe bajki dla dzieci z logiem "fantasy", bo młodzież bajek już nie chce czytać to mają pod inna nazwą/kategorią

ocenił(a) film na 6
dubbelvla

Tolkien dla dzieci XDD

ocenił(a) film na 1
arieljarosz

Tolkien to literatura dziecięco-młodzieżowa :-) "Hobbit" to książka dla dzieci

ocenił(a) film na 5
dubbelvla

Nigdy jeszcze nie czytałem tak bzdurnej wypowiedzi.

ocenił(a) film na 1
Springfield12

Bo mało jeszcze o świecie wiesz

ocenił(a) film na 5
dubbelvla

Piszesz, że Tolkien jest autorem książek dla dzieci. Po za "Hobbitem" jego książki nie są napisane językiem zbyt przystępnym dla dzieci.

ocenił(a) film na 1
Springfield12

hobbit jest dla dzieci, a pozostałe dla dorastającej młodzieży, silmarillion na przykład jest jak mitologia Parandowskiego, lektura z pierwszej klasy szkoły średniej

ocenił(a) film na 5
dubbelvla

Po za tym masz Star warsy w awatarze. Przecież Star wars to też fantasy.

ocenił(a) film na 1
Springfield12

Lucas tak uważa, że star wars to fantasy, termin "fantasy" był popularny swego czasu i wszyscy się pod niego podczepiali, faktycznie star wars ma elementy fantasy, ale star wars to nie jest ani fantasy ani nawet space fantasy, star wars to miks wielu różnych rzeczy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones