PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30571}

Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Harry Potter and the Sorcerer's Stone
7,5 436 859
ocen
7,5 10 1 436859
6,8 35
ocen krytyków
Harry Potter i Kamień Filozoficzny
powrót do forum filmu Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Chyba każdy inny film aktorski, który w kinach i na DVD był z opcjonalnym dubbingiem był na TVN-nie wyświetlany z lektorem. Tak było w przypadku filmów Marvela, sagi Gwiezdnych Wojen i trylogii Hobbit. Dlaczego "tylko Harry" musi nadal być z dubbingiem?

ocenił(a) film na 8
szmyrgiel

Pewnie dlatego, że jest traktowany jak film dla dzieci.

Kandara

pewnie dlatego ze Potter nigdy nie miał lektora. Więc bzdury piszesz

ocenił(a) film na 8
Hermiona_Weasley_12

A wiesz, że to telewizja dogrywa lektora do filmu? Nawet jeśli istnieje wydanie DVD z lektorem, to telewizja i tak robi własną lektorową wersję.

szmyrgiel

Bo Potter nigdy nie miał lektora nawet HBO emitowało go z dubbem Filmy marvela od pierwszego Iron mana mają lektor gwiezdne wojny też Hobbit dostał w przypadku edycji rozszerzonych

szmyrgiel

problemem nie jest dubbing

szmyrgiel

a że tvn nie wprowadził opcji

szmyrgiel

że dubbing można

szmyrgiel

zmienić na napisy

szmyrgiel

czekam na tą opcję bo zmiana lektora na napisy

szmyrgiel

tvn dawno wprowadził liczę że z dubbingiem za trzy lata wprowadzą taką zmiany

szmyrgiel

wybacz za tyle postów ale mam coś z postami nie mogłem tego napisać w jednym poście bo pisze mi że wprowadziłam treść niezgodną z regulaminem

szmyrgiel

tez sie zastanawiam z reszta podobnie jest z Opowiesciami z Narnii tez zadna tv nie dala lektora

szmyrgiel

Ponieważ pierwsza część "Kamień Filozoficzny" była kierowana głównie dla dzieci (dzieci nie lubią lektora ;)
Seria z każdą kolejną częścią staje się coraz bardziej poważna (bardzo zazdroszczę tym co dosłownie dorastali z "Harrym"
Więc ze względu na tą pierwszą część "Harry" nadal ma Dubbing.

Saga Star Wars choć ma ten magiczny i bajkowy klimat jest za starą trylogią i raczej nie będą się tym interesować, a mi wydaje się po prostu że telewizja nie chce wydawać na dubbing skoro i tak dużo osób obejrzy.

Co do Marvela też tego nie rozumiem, w końcu to superbohaterowie z komiksów. Nie dubbingują bo film nie jest głównie dla dzieci, tylko film sci fi i akcji, bardziej dla geeków jak SW.

A jeśli chodzi o Narnie to jest jeszcze inaczej.
Znaczy to tylko moje domysły ale możliwe że po prostu TV nie wierzyła w sukces tej sagi i myślała że oglądalność będzie niska, więc nie chcieli wydawać na dubbing.

szmyrgiel

Bo im szkoda kasy wola na gotowe podobnie jest z DVD kino zrobi dubbing to co tam będziemy zatrudniać lektora

użytkownik usunięty
szmyrgiel

Jest traktowany jako film dla dzieci. Na pewno też chodzi o swego rodzaju oszczędność.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones